Cảm biến cảm ứng Inductive sensor - Pepperl+Fuchs - Inductive sensor NBN40-L2-E2-V1
Nhà sản xuất:
Pepperl-Fuchs
;
Xuất xứ: Germany
Giá sỉ:
Giá tốt nhất xem...0909186879 dienelectrics@gmail.com
Khuyến mãi:Có Discount
Bảo hành:12 Tháng (Chính hãng)
Thanh toán:C.O.D / Bảo lãnh TT / Link hoạt
Vận chuyển:Miễn phí Tp.HCM, vùng lân cận
Thông tin nổi bật
Chi tiết thông tin đặc tính sản phẩm
General specifications
Switching function Normally open (NO)
Output type PNP
Rated operating distance 40 mm
Installation non-flush
Output polarity DC
Assured operating distance 0 ... 32.4 mm
Actual operating distance 36 ... 44 mm
Reduction factor rAl 0.33
Reduction factor rCu 0.31
Reduction factor r304 0.74
Reduction factor rBrass 0.38
Nominal ratings
Operating voltage 10 ... 30 V DC
Switching frequency 0 ... 180 Hz
Hysteresis typ. 5 %
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop ≤ 2 V
Operating current 0 ... 200 mA
Off-state current 0 ... 0.5 mA
No-load supply current ≤ 20 mA
Operating voltage indicator LED, green
Switching state indicator LED, yellow
Functional safety related parameters
MTTFd 1510 a
Mission Time (TM) 20 a
Diagnostic Coverage (DC) 0 %
Approvals and certificates
EAC conformity TR CU 020/2011
Protection class II
  Rated insulation voltage 253 V
  Rated impulse withstand voltage 4000 V
UL approval cULus Listed, General Purpose
CCC approval CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V
Ambient conditions
Ambient temperature -25 ... 85 °C (-13 ... 185 °F)
Storage temperature -40 ... 85 °C (-40 ... 185 °F)