Cảm biến cảm ứng Inductive sensor - Pepperl+Fuchs - Inductive sensor NBN4-12GM50-E0-V1
Nhà sản xuất:
Pepperl-Fuchs
;
Xuất xứ: Germany
Giá sỉ:
Giá tốt nhất xem...0909186879 dienelectrics@gmail.com
Khuyến mãi:Có Discount
Bảo hành:12 Tháng (Chính hãng)
Thanh toán:C.O.D / Bảo lãnh TT / Link hoạt
Vận chuyển:Miễn phí Tp.HCM, vùng lân cận
Thông tin nổi bật
Chi tiết thông tin đặc tính sản phẩm
Tài liệu kỹ thuật
General specifications
Switching function Normally open (NO)
Output type NPN
Rated operating distance 4 mm
Installation non-flush
Output polarity DC
Assured operating distance 0 ... 3.24 mm
Reduction factor rAl 0.5
Reduction factor rCu 0.4
Reduction factor r304 0.8
Hysteresis typ. 5%
Nominal ratings
Operating voltage 10 ... 30 V
Switching frequency 0 ... 1200 Hz
Reverse polarity protection reverse polarity protected
Short-circuit protection pulsing
Voltage drop ≤ 3 V
Repeat accuracy ≤ 0.01 mm
Operating current 0 ... 200 mA
Off-state current 0 ... 0.5 mA typ. 0.1 µA at 25 °C
No-load supply current ≤ 17 mA
Switching state indicator Multihole-LED, yellow
Functional safety related parameters
MTTFd 1600 a
Mission Time (TM) 20 a
Diagnostic Coverage (DC) 0 %
Approvals and certificates
UL approval cULus Listed, General Purpose
CSA approval cCSAus Listed, General Purpose
CCC approval CCC approval / marking not required for products rated ≤36 V
Ambient conditions
Ambient temperature -25 ... 70 °C (-13 ... 158 °F)
Mechanical specifications
Connection type Connector M12 x 1 , 4-pin
Housing material brass, nickel-plated
Sensing face PBT
Housing diameter 12 mm